20.9.2017 / Gösterim Sayısı : 220

Erzincan Ziraat Odası yeni hizmet binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

#Ziraat Odası

Erzincan'da 9 bin 650 üyesi bulunan Ziraat Odası, yeni hizmet binası inşa ediyor. Bin 590 metrekare kullanım alanına sahip olması planlanan yeni idari hizmet binasının temelleri dualar eşliğinde atıldı.

Erzincan Ziraat Odası Başkanlığı, mülkiyeti kendine ait yeni hizmet binasına kavuşuyor.  Eski İplik Fabrikası karşısında temelleri atılan hizmet binasının bir yıl içerisinde tamamlanarak faaliyete girmesi planlanıyor.

Gerçekleştirilen temel atma törenine Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sayın Mehmet Özoğlu, Erzincan AK Parti Milletvekili Sayın Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Erzincan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik; "Erzincan Ziraat Odamız 1963 yılında kurulmuş olup mevcut 9 bin 650 kişi odamıza kayıtlı bulunmaktadır. Üreticilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için mevcut bulunan arsamız üzerine bin 590 metrekare kullanım alanı olacak olan yeni idari hizmet binasının 950 bin lira bedelle ihale edilmiştir. Bina inşaatının 1 yıl içerisinde bitirilerek hizmete açılması planlanmaktadır" dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy ise konuşmasında , "Ziraat Odalarının Türkiye'de en büyük çiftçi örgütü olduğunu kaydederek yıllardan beri çiftçilere hizmet verdiğini söyledi. Başkan Başsoy Erzincan Ziraat Odasına ait yeni hizmet binasının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Daha sonra konuşma yapan Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Erzincan Ziraat Odası'nın çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulunarak şu ifadelere yer verdi; "Çağın gerektirdiği modern şatlarda hizmet verebilecek güzel bir binanın temelini atıyoruz. Meslek kuruluşlarımızın kendi binaları, kendi çalışma alanlarının binalarının temellerini atmak bizleri mutlu ediyor. Bizde devlet olarak vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alabilmeleri için elimizden geleni yapacağız. Bizler üreticiye dönük hizmet faaliyetlerinde destekliyoruz. İlimize, üreticimize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

''